vineri, mai 3, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la Liești

Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la Liești

S-a reluat sezonul regulat al Ligii 3 de fotbal. CSM Focșani 2007 a jucat în deplasare, cu CS Sporting Liești. Echipa gazdă a fost mai determinată și s-a impus cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat din penalty, în minutul 86. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană rămâne pe locul secund în seria a doua, cu 36 de puncte. Mai sunt două etape din sezonul regulat, dar CSM Focșani 2007 nu se va clinti de pe locul al doilea: nu mai poate ajunge pe primul loc și nici nu mai poate fi ajunsă de ocupanta locului al treilea. Liderul AFC Metalul Buzău are 43 de puncte, în timp ce Sporting Liești, locul 3, are 29 de puncte. După încheierea sezonului regulat, primele 4 formații din serie se vor califica în play-off. În etapa a XVII-a, echipa focșăneană va evolua tot în deplasare, cu AFC 1919 Dacia Unirea Brăila. Partida va avea loc sâmbătă, 16 martie. (foto: arhivă)