vineri, martie 29, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la Huși, în Cupa României

Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut la Huși, în Cupa României

În această după-amiază s-a disputat meciul dintre ACS Hușana Huși și CSM Focșani 2007, contând pentru faza a IV-a a Cupei României la fotbal. Meciul a avut loc la Huși și s-a încheiat cu victoria gazdelor, cu scorul de 1-0. De menționat că Preoteasa, căpitanul echipei CSM Focșani, a ratat o lovitură de la 11 metri chiar în minutul 90. Dacă înscria, atunci se putea ajunge la prelungiri. ACS Hușana Huși evoluează tot în Liga 3 (precum CSM Focșani 2007), dar în Seria I, unde ocupă locul 4, cu 12 puncte. Echipa din Huși s-a calificat în faza a V-a a Cupei României.