luni, mai 6, 2024
AcasăFocsaniFotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut amicalul de la Bacău

Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut amicalul de la Bacău

CSM Focșani 2007 a susținut, astăzi, un nou meci de pregătire înainte de reluarea sezonului regulat al ligii a treia la fotbal. Focșănenii au jucat la Bacău, cu echipa locală CSM, care evoluează tot în a treia ligă, dar în altă serie. A fost un meci destul de greu, dar util de verificare. Fotbaliștii focșăneni au fost surprinși de evoluția gazdelor, mai ales spre finalul partidei. Deși au deschis scorul în prima repriză, prin Băciuț, în minutul 18, jucătorii lui Marius Bratu au încheiat învinși partida. Scor final, CSM Bacău – CSM Focșani 2007 2-1 (0-1).
Campionatul ligii a treia se reia pe 12 martie, atunci când echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu AFC Metalul Buzău. CSM Focșani 2007 este pe locul secund în seria a doua, cu 35 de puncte, la două puncte în spatele liderului, ACS Suporter Club Galați. Metalul Buzău este pe locul al treilea, cu 30 de puncte.