marți, aprilie 23, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a început campionatul cu o victorie

Fotbal: CSM Focșani 2007 a început campionatul cu o victorie

Prima etapă a campionatului Ligii a treia la fotbal a însemnat și primul succes al echipei CSM Focșani 2007. Jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au evoluat în deplasare, pe terenul unei echipe nou promovate – ACS Șomuz Fălticeni. Focșănenii s-au impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de atacantul Pasăre, în repriza a doua, din lovitură de la 11 metri. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va juca tot în deplasare, pe terenul formației CSM Râmnicu Sărat.