duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a făcut egal, la București, în amicalul cu...

Fotbal: CSM Focșani 2007 a făcut egal, la București, în amicalul cu CS Dinamo

Meci amical, astăzi după-amiază, pe stadionul Dinamo din București. CSM Focșani 2007 a jucat cu echipa CS Dinamo București (ce aparține clubului MAI). CS Dinamo este antrenată de focșăneanul Marius Bratu, fost antrenor și conducător la CSM Focșani 2007. De asemenea, în lotul dinamovist se află câțiva dintre foștii componenți ai formației focșănene. CS Dinamo București evoluează tot în Liga 3.

Meciul de astăzi a fost unul destul de bun, cu faze de poartă și ocazii de gol. Antrenorii echipei focșănene, Octavian Grigore și Adrian Senin, au rulat, pe parcursul partidei, toți jucătorii avuți la dispoziție. Oaspeții au deschis scorul în minutul 29, prin Tchassem, jucător venit în această vară. Gazdele au egalat spre finalul meciului. Astfel, CS Dinamo București – CSM Focșani 2007, scor final 1-1 (0-1). Următorul meci de pregătire pentru echipa focșăneană va fi sâmbătă, 19 august, pe stadionul Milcovul, cu CSM Bacău.