miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat la pas amicalul de la Târgu...

Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat la pas amicalul de la Târgu Secuiesc

Victorie fără emoții pentru CSM Focșani 2007 în meciul amical jucat astăzi, cu ACS KSE Târgu Secuiesc (locul 8 în Seria 5 din Liga 3). Partida a avut loc la Tg. Secuiesc. A fost o verificare utilă pentru echipa focșăneană, cu antrenori și mulți jucători noi. Fotbaliștii oaspeți au dominat jocul și au înscris de 6 ori. Atacantul Cosmin Pasăre a realizat un hat trick în prima repriză. ACS KSE Tg. Secuiesc – CSM Focșani 2007, scor final 1-6 (0-3). În afara celor 3 reușite ale lui Pasăre, pentru echipa focșăneană au mai înscris, câte un gol, William Ofori, Alin Dascălu și Dragoș Oprea.