vineri, mai 3, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat la Brăila

Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat la Brăila

CSM Focșani 2007 a jucat, astăzi, la Brăila, în penultima etapă a sezonului regulat din Liga 3 de fotbal. A fost primul meci fără antrenorul Octavian Grigore, care, în această săptămână, și-a reziliat contractul cu echipa focșăneană. Fotbaliștii echipei focșănene sunt antrenați, provizoriu, de secundul Adrian Senin. Chiar dacă au rămas fără antrenorul principal, oaspeții au reușit să se impună. Astfel, AFC 1919 Dacia Unirea Brăila – CSM Focșani 2007, scor final 0-2 (0-1). Golurile au fost înscrise de Enache (minutul 7) și Ciobanu (minutul 63).

În urma acestui rezultat, echipa focșăneană rămâne pe locul secund în seria a doua, cu 39 de puncte. În ultima etapă a sezonului regulat, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, cu ACS Hamangia Baia (județul Tulcea). Partida va avea loc pe stadionul Milcovul, sâmbătă, 23 martie.