vineri, martie 29, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat în deplasare

Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat în deplasare

Vineri seară, la Bacău, s-a disputat meciul dintre AFC Dinamo Bacău și CSM Focșani, din penultima etapă a play-out-ului Ligii 3 la fotbal. Fotbaliștii focșăneni și-au creat mai multe ocazii de gol, însă au reușit să marcheze doar de două ori, în repriza secundă. Dascălu a deschis scorul la începutul reprizei secunde (minutul 46), iar Pasăre a majorat avantajul în minutul 78, din lovitură de la 11 metri. Astfel, AFC Dinamo Bacău – CSM Focșani 2007, scor final 0-2 (0-0). Sâmbătă, 27 mai, se vor disputa partidele ultimei etape a sezonului 2022-2023. Echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, cu ACS Voința Limpeziș. (foto: arhivă)