luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat derby-ul vrâncean din Cupa României

Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat derby-ul vrâncean din Cupa României

În etapa a doua a Cupei României la fotbal s-au întâlnit cele două echipe calificate din județul Vrancea: Inizio Focșani, ultima campioană județeană, și CSM Focșani 2007, din Liga 3. Meciul s-a disputat pe terenul din comuna Gugești. Formația din Liga 3 a dominat jocul și s-a impus cu scorul de 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Bratu: în minutul 9, din penalty, și în minutul 85. Astfel, CSM Focșani 2007 s-a calificat în faza a treia a Cupei României.