vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportFost jucător la Prosport Focșani, campion național la fotbal U16 cu Academica...

Fost jucător la Prosport Focșani, campion național la fotbal U16 cu Academica Clinceni

Un fost jucător format de clubul focșănean Prosport a îmbrăcat tricoul de campion național cu actuala echipă unde este legitimat. Emiliano Constantin a devenit campion național la fotbal U16 cu echipa Academica Clinceni. ”Emy”, așa cum i se spune, a marcat un gol în semifinalele turneului final U16, în meciul dintre Academica Clinceni și Petrolul Ploiești. Foștii săi antrenori și colegi de la Prosport Focșani l-au felicitat pe Emy pentru performanța obținută.  ”Fostul jucător al Prosport Focșani a câștigat, astăzi, titlul de campion național al României U16. În finală, Academica Clinceni a câștigat cu 4-1 în fața grupării din Miercurea Ciuc. „Emy” a fost component de bază al echipei U16 de la Prosport Focșani timp de trei sezoane competiționale. Colegii de la Prosport îl felicită pe Emy pentru performanța obținută cu noua sa echipă.”, au transmis cei de la Prosport Focșani. De menționat că primul jucător de la Prosport Focșani care a jucat o finală de Campionat Național a fost Marian Milea, grupa 2001, Academia Hagi.