vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportFocșănenii au obținut mai multe medalii la Campionatul Balcanic de Judo pentru...

Focșănenii au obținut mai multe medalii la Campionatul Balcanic de Judo pentru Cadeți

Școala focșăneană de judo și-a făcut datoria la Campionatul Balcanic de Judo U15, desfășurat zilele trecute în Muntenegru. Pe lângă singura medalie de aur a delegației României, câștigată de Robert Iamandi, la categoria 38 kg (antrenor Dumitru Sandu Zisu), tinerii sportivi focșăneni au obținut și alte rezultate foarte bune: Denis Stoica (CSȘ Focșani), medalie de argint, categoria 73 kg (antrenor Iulian Surlă); Iulia Moldoveanu (40 kg) și Mario Constantin (50 kg), medalii de argint, ambii sportivi la CS Unirea Focșani (antrenori Adrian Moldoveanu și Mugurel Popa). De asemenea, Iulian Maholea (LPS Focșani – antrenor Stănică Grosu) a ocupat locul al V-lea.