Moartea celor 27 de tineri în Clubul Colectiv din Bucureşti a creat o emoţie fără precedent în societatea românească. Iar românii au dat dovadă că se pot mobiliza în astfel de momente.
![lilian ilie](http://vrancea24.ro/wp-content/uploads/2015/10/lilian-ilie-170x170.jpg)
La iniţiativa consilierului local PNŢCD Lilian Ilie, duminică, de la ora 12.00, focşănenii sunt aşteptaţi în Piaţa Unirii din Focşani pentru a cinsti memoria tinerilor care au murit atât de tragic.
„Propun focsanenilor sa ne intalnim maine, de la ora 12, in Piata Unirii, sa aprindem o lumanare si sa pastram un moment de reculegere pentru tinerii nevinovati care au murit in Clubul Colectiv din Bucuresti! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!”, scrie Lilian Ilie.