vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportFetele de la ștafetă, medalii la Campionatul Național de Atletism

Fetele de la ștafetă, medalii la Campionatul Național de Atletism

Campionatul Național de Atletism pentru Tineret de la Pitești a adus medalii și pentru tinerele sportive de la CSS Focșani, la probele de ștafetă. Echipa formată din Karina Toader, Cătălina Olaru, Andreea Tănase și Corina Ilinoiu s-a clasat pe locul secund la proba de 4×400 metri, cu timpul de 4:03:77. Echipa B a clubului focșănean s-a clasat pe locul al patrulea, iar echipa masculină de ștafetă a LPS Focșani a ajuns pe poziția a șasea.

De asemenea, echipa feminină a CSS Focșani s-a clasat pe locul al treilea în proba de ștafetă 4×100 metri, cu timpul de 49:67. Echipa este alcătuită din Cătălina Olaru, Andreea Tănase, Alexia Cotoi, Corina Ilinoiu. Echipa feminină B a CSS Focșani s-a clasat pe locul al patrulea la această probă, în timp ce echipa masculină a LPS Focșani s-a clasat pe locul al cincilea.