duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportDuminică, 20 august, primul meci între echipe din campionatul județean pe terenul...

Duminică, 20 august, primul meci între echipe din campionatul județean pe terenul din Vulturu, după 10 ani

Primul meci jucat la Vulturu după o pauză de zece ani a adus multă lume la stadion. Duminică dimineață, iubitorii fotbalului din Vulturu, una din cele mai mari comune ale județului Vrancea, s-au adunat la stadion pentru a vedea un derby de tradiție. Energia Vulturu – Siretul Suraia este un derby local, ce a născut orgolii de fiecare dată. Energia Vulturu, pregătită de Sorin Damian, a oferit o replică bună celor de la Suraia, una dintre cele mai active echipe în această vară. Siretul Suraia este pregătită de Viorel Chifu și s-a impus cu scorul de 1-0, după un gol marcat în repriza secundă. În ciuda căldurii, cele două echipe au oferit un meci frumos. Interesant este că frații Adrian, Lucian și Vasile Apostol, din Vulturu, au jucat pentru echipa din Suraia. Baza sportivă din comuna Vulturu s-a prezentat foarte bine în ciuda faptului că aici nu s-a jucat niciun meci în ultimii ani, iar suprafața de joc a fost schimbată în totalitate. (sursa: AJF Vrancea)