sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportDouă medalii de argint pentru atleții focșăneni la Campionatul Național de Ultramaraton

La sfârșitul săptămânii trecute, la Timișoara, s-a desfășurat Campionatul Național de Ultramaraton de 6 ore, 12 ore, 24 ore, 50 km și 100 km. Atleții de la CSM Focșani 2007, pregătiți de prof. Marius Batog, s-au numărat și de această dată printre medaliați. Echipa de seniori de ultramaraton a CSM Focșani 2007, formată din Claudiu Gorgan, Ionel Zimbru, Adrian Lovin și George Popa, a obținut medalia de argint în proba de 6 ore pe echipe. De asemenea, atletul Claudiu Gorgan a câștigat medalia de argint la individual, tot  în proba de 6 ore, din cadrul aceleeași competiții. ”Mulțumim tuturor celor care ne susțin și ne sprijină în activitatea sportivă pe care o desfășurăm.”, a spus, la final, antrenorul sportivilor focșăneni, prof. Marius Batog.