vineri, martie 29, 2024
AcasăSportDoi focșăneni, printre cei mai buni jucători de la Turneul Final al...

Doi focșăneni, printre cei mai buni jucători de la Turneul Final al Campionatului Național de handbal masculin pentru juniori 1

Turneul Final al Campionatului Național de handbal masculin pentru juniori 1, desfășurat la Focșani, s-a încheiat cu victoria principalei favorite – echipa CSU din Suceava. Aceasta s-a impus în finală, cu scorul de 40-32 (21-17), în fața echipei CSM București. Cele 8 echipe calificate la turneu au oferit jocuri spectaculoase, de calitate, cu multe goluri. CSM Focșani 2007 a avut o evoluție meritorie și s-a clasat pe locul 4. Doi dintre jucătorii focșăneni au fost printre cei mai buni de la acest turneu: căpitanul echipei, Alexandru Golea, a primit titlul de golgheter al turneului (73 de reușite), iar Nikolas Vișan a fost desemnat cel mai bun portar la această competiție.