luni, aprilie 29, 2024
AcasăActualitateDebut furtunos al lui FCSB în Europa League

Debut furtunos al lui FCSB în Europa League

FCSB a obținut o victorie clară în primul meci din cadrul Grupei G a Ligii Europa. Jucătorii lui Nicolae Dică au învins cu scorul de 3-0 pe Viktoria Plzen (Cehia). La pauză a fost 2-0. Budescu a deschis scorul în minutul 21, dintr-un penalty scos tot de el. Apoi, tot el a majorat scorul, în minutul 44. Și Alibec și-a trecut numele pe lista marcatorilor, în minutul 73, dintr-o lovitură liberă din marginea careului, lateral dreapta.

În următoarea etapă, pe 28 septembrie, roș-albaștrii vor juca în deplasare, cu FC Lugano (Elveția). Din această grupă mai face parte și formația Hapoel Beer Sheva (Israel).