sâmbătă, mai 4, 2024
AcasăSportCSM Focșani 2007 s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României...

CSM Focșani 2007 s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin

Luni seară, la Oradea, s-a disputat meciul de handbal masculin dintre CSM Oradea și CSM Focșani 2007, contând pentru optimile Cupei României. Oaspeții, echipă de prima ligă, erau favoriți în fața gazdelor, echipă din liga secundă. Iar acest lucru s-a demonstrat în prima repriză, controlată de handbaliștii lui Dalibor Cutura. La pauză, echipa focșăneană avea un avantaj de 8 goluri. În repriza a doua, oaspeții și-au conservat avantajul, fluierul final consfințind o victorie normală și o calificare în sferturile Cupei României. Astfel, CSM Oradea – CSM Focșani 2007, scor final 31-40 (12-20). Următorul meci al handbaliștilor echipei focșănene va fi duminică, 24 martie, pe teren propriu. CSM Focșani 2007 va juca împotriva echipei CSM Constanța, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii Zimbrilor. (foto: arhivă)