joi, mai 2, 2024
AcasăSportCSM Focșani 2007, o nouă înfrângere în Liga Națională de handbal masculin

CSM Focșani 2007, o nouă înfrângere în Liga Națională de handbal masculin

CSM Focșani 2007 a jucat, astăzi, la București, în etapa a XXI-a a Ligii Naționale de handbal masculin. La fel ca în meciul precedent, cu CSM Constanța, handbaliștii echipei focșănene au jucat foarte slab în prima repriză, ceea ce le-a permis adversarilor să se distanțeze pe tabela de marcaj. În consecință, gazdele de astăzi – CSM București – au dominat prima repriză, pe care au încheiat-o cu o diferență consistentă în fața oaspeților din Focșani: 17-8. După pauză, gazdele au redus din turație, iar elevii lui Dalibor Cutura au încercat să recupereze din diferență. Au reușit parțial, fără să se pună semne de întrebare privind învingătoarea: CSM București – CSM Focșani 2007, scor final 27-23 (17-8).

În urma acestei noi înfrângeri, echipa focșăneană rămâne pe locul 9 în Liga Zimbrilor, cu 22 de puncte. În etapa a XXII-a, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, cu CS Minaur Baia Mare (locul 3, cu 44 de puncte). Jocul va avea loc pe 10 aprilie. De notat că cele două formații se vor mai întâlni o dată, pe 16 aprilie, la Baia Mare, într-un meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei României. (foto: arhivă)