soția fostului deputat PSD de Vrancea Miron Tudor Mitrea, aflat în prezent în închisoare, are o soră cântăreață. Gabriela trăiește în Franța și a studiat în tinerețea sa la Școala Populară de Artă, unde profesor i-a fost regretata artistă Mihaela Runceanu. Recent, sora deputatei Mitrea a înregistrat mai multe videoclipuri care fac parte dintr-un proiect al său personal, de cantautor. Unul dintre videoclipuri, în limba franceză, „Voila qui résiste”, este însoțit de fotografiile de familie ale Gabrielei.
https://www.youtube.com/watch?v=kkwLDZ5M-zc