vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportBaschet masculin: victorie cu emoții pentru CSM Focșani 2007

Baschet masculin: victorie cu emoții pentru CSM Focșani 2007

Meci spectaculos și echilibrat, astăzi, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani. Echipa antrenată de Mihai Petruț a întâlnit pe CSM Miercurea Ciuc, în Liga Națională de Baschet Masculin. Partida a început cu dominarea oaspeților, care au câștigat la o diferență importantă primul sfert. Situația s-a schimbat radical în sfertul al doilea, încheiat în avantajul gazdelor. După pauză, partida a fost echilibrată, rezultatul fiind egal pe tabelă la începutul ultimul sfert. Până la urmă, baschetbaliștii echipei focșănene s-au impus, la o diferență de 4 puncte. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSM Miercurea Ciuc 70-66 (13-28, 21-9, 18-15, 18-14). Săptămâna viitoare, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CSM Tg. Mureș.