vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut ultimul joc din acest an

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut ultimul joc din acest an

Astăzi s-au disputat ultimele meciuri din acest an din Liga Națională de Baschet Masculin. CSM Focșani 2007 a jucat pe teren propriu cu CSA Steaua București. A fost un joc echilibrat, cu baschetbaliști de valori sensibil egale în ambele formații. Oaspeții au făcut diferența într-un singur sfert, al treilea, astfel că au reușit să câștige meciul de la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”. CSM Focșani 2007 – CSA Steaua București, scor final 70-76 (23-23, 15-16, 14-20, 18-17). În următoarea etapă, a XIII-a, echipa focșăneană va evolua în deplasare. Meciul cu CSM ABC Athletic Constanța va avea loc pe 4 ianuarie.