luni, mai 6, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut și al doilea meci din...

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut și al doilea meci din Cupa României

CSM Focșani 2007 și-a încheiat parcursul din această ediție a Cupei României la baschet masculin. Echipa focșăneană a pierdut și al doilea meci din turneul de la Târgu Mureș, în fața vecinilor de la CS Municipal Galați. Victoria gălățenilor s-a conturat în ultimul sfert, până atunci jocul fiind echilibrat. CSM Focșani 2007 – CS Municipal Galați, scor final 77-88 (18-17, 16-18, 24-24, 19-29). În primul meci al turneului, baschetbaliștii lui Petruț Mihai pierduseră în fața gazdelor, CSM Târgu Mureș. Echipa câștigătoare a Grupei C și, implicit, echipa calificată în faza superioară a Cupei României se va decide în meciul din această seară, dintre CSM Târgu Mureș și CS Municipal Galați. În prima etapă a sezonului 2023-2024 al Ligii Naționale de baschet masculin, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu SCM U Craiova. Meciul se va disputa sâmbătă, 23 septembrie.