sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut pe final meciul cu Petrolul...

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut pe final meciul cu Petrolul Ploiești

Meci intens, echilibrat, cu răsturnări de situație, astăzi, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani. CSM Focșani 2007 a întâlnit pe CSM Baschet Petrolul Ploiești, în etapa a XXIV-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Jocul a mers aproape cap la cap, cu baschetbaliștii lui Petruț Mihai în avantaj, atât la pauză cât și după trei sferturi. Însă, când nimeni nu se mai aștepta, oaspeții (liderii grupei) au forțat în ultimul sfert și au întors rezultatul în favoarea lor. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Baschet Petrolul Ploiești s-a încheiat cu scorul de 75-78 (22-25, 17-12, 20-15, 16-26). În etapa următoare, pe 1 aprilie, echipa focșăneană va juca tot pe teren propriu, cu CSM Târgu Jiu.