sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut în prelungiri, pe teren propriu

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut în prelungiri, pe teren propriu

Meci echilibrat și tensionat, în această seară, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani. CSM Focșani 2007 a întâlnit pe SCMU Craiova, în etapa a zecea a Ligii Naționale de baschet masculin. Ambele formații își doreau victoria, pentru a mai șterge din impresia negativă lăsată în prima jumătate a sezonului. Baschetbaliștii celor două echipe au mers, practic, cap la cap, fără a se desprinde decisiv pe tabela de marcaj. Au condus pe rând, iar la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal. Au urmat prelungirile, dar jucătorii pregătiți de Mihai Petruț nu au mai ținut pasul cu adversarii și au cedat. Astfel, CSM Focșani 2007 – SCMU Craiova, scor final 74-81 (18-13, 15-17, 15-14, 21-24 / 5-12).