vineri, mai 3, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 a învins în deplasare, în primul meci...

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 a învins în deplasare, în primul meci din play-out

Au început jocurile decisive din faza play-out. CSM Focșani 2007 se confruntă cu CS Vâlcea 1924, după sistemul 3 victorii din 5 meciuri. Primele două partide se dispută la Vâlcea. Marți seară a avut loc primul meci. A fost un joc tensionat, care a început și s-a încheiat foarte bine pentru echipa focșăneană. Baschetbaliștii antrenați de Petruț Mihai au jucat foarte bine și s-au impus în primul și ultimul sfert. Al doilea sfert a fost echilibrat, iar al treilea a fost dominat de gazde. Însă avantajul oaspeților din primul și din ultimul sfert a fost decisiv. În consecință, CS Vâlcea 1924 – CSM Focșani 2007, scor final 86-93 (18-27, 22-23, 29-15, 17-28). Următorul joc dintre cele două formații se va disputa joi, 11 aprilie.