duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportAJF Vrancea, locul trei la Cupa Prieteniei

AJF Vrancea, locul trei la Cupa Prieteniei

Selecționata arbitrilor vrânceni de fotbal a participat, la final de săptămână, la Cupa Prieteniei, întrecere de minifotbal desfășurată la Cheile Grădiștei. La start s-au aliniat 18 selecționate județene, întrecerea fiind câștigată de reprezentanta județului Galați. AJF Vrancea a avut o evoluție foarte bună, terminând pe podium, după ce a câștigat finala mică, 5-2, cu AJF Teleorman. În grupe, jucătorii vrânceni s-au clasat pe primul loc, după 2-1 cu Alba, 3-0 cu Sibiu și 0-0 cu Brașov. În sferturi, AJF Vrancea a trecut cu 2-1 de Brașov 2. Selecționata Vrancei a pierdut în semifinale cu AJF Prahova.