sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăAdjudAdjudeanul Alexandru Novac, o nouă victorie într-o competiție importantă

Adjudeanul Alexandru Novac, o nouă victorie într-o competiție importantă

În aceste zile, pe ”Cluj Arena” din Cluj Napoca, se desfășoară Campionatele Internaționale de Atletism ale României ”Iolanda Balas Soter”. Unul dintre campioni este Alexandru Novac, un atlet născut în Adjud și o speranță a atletismului românesc. Alexandru Novac este legitimat, acum, la CSM București. El s-a impus în proba de aruncare a suliţei, cu 76,13 m. Pe locul al doilea s-a clasat Denis Adrian Both – 74,18 m, iar pe trei a terminat George Cătălin Zaharia – 69,97 m. „Am avut o mare foame de a arunca, dar nu sunt mulţumit cu ceea ce am realizat azi. La următorul concurs promit să arunc peste 80 de metri. Va fi mult mai bine şi îmi doresc să câştig Naţionalele şi Balcaniada”, a declarat Alexandru Novac, după concurs.