luni, aprilie 29, 2024
AcasăMarasestiACS Mausoleul Mărășești a pierdut la mare luptă semifinala Cupei României la...

ACS Mausoleul Mărășești a pierdut la mare luptă semifinala Cupei României la futsal

Marți seară, ACS Mausoleul Mărășești a jucat în premieră în Final Four-ul Cupei României la futsal. Turneul final este găzduit de Sala Sporturilor ”Constantin Jude” din Timișoara. ACS Mausoleul Mărășești a întâlnit, în semifinale, una dintre forțele acestui sezon al Ligii 1 de futsal – CSF CFR 1933 Timișoara, gazda competiției. Meciul a fost mai echilibrat decât se așteptau gazdele și alți iubitori ai futsalului. Jucătorii echipei din Mărășești au evoluat cu ambiție și au fost aproape de a produce o surpriză. Gazdele din Timișoara au câștigat semifinala la limită, scor 5-4.

În finala Cupei României se vor întâlni CSF CFR 1933 Timișoara și CSM Deva, care a câștigat cealaltă semifinală, cu Sepsi SIC Sf. Gheorghe (scor 4-1). Aflată în premieră și în Liga 1, în acest sezon, ACS Mausoleul Mărășești a ajuns în Final Four-ul Cupei României după ce a trecut de CFF Clujana Cluj (5-0) și CSM Târgu Mures (5-1). În acest moment, gruparea vrânceană se află pe locul secund în faza play-out a Ligii 1 de futsal.