Colectivul Centrului Cultural Vrancea își exprimă regretul pentru trecerea la cele veșnice a Florentinei Trifan, păstrătoare a tradițiilor și obiceiurilor din Vrancea.
De-a lungul vieții a participat la majoritatea evenimentelor cu tematică tradițională organizate de Centrul Cultural Vrancea, promovând tradițiile strămoșești.
Dumnezeu să o odihnească în pace și să-i aibă în pază familia! (Centrul Cultural Vrancea)
![](https://www.vrancea24.ro/wp-content/uploads/2024/05/florentina-trifan-1.jpg)