marți, aprilie 30, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani pierde din nou la...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani pierde din nou la limită, pe teren propriu

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de handbal masculin dintre CSM Focșani 2007 și CS Minaur Baia Mare. A fost un meci restanță, din etapa cu numărul 20 a Ligii Naționale. Jocul a fost strâns, echilibrat și tensionat, între două echipe de valori apropiate. La pauză a fost egalitate, scor 10-10. Și în repriza secundă s-a mers cap la cap, însă spre final oaspeții s-au distanțat la 3 goluri. Handbaliștii echipei focșănene au încercat să revină, apropiindu-se doar la un gol diferență. Scor final, CSM Focșani 2007 – CS Minaur Baia Mare 24-25 (10-10). Mai sunt două etape din sezonul 2021-2022 din Liga Zimbrilor. CSM Focșani 2007 și-a asigurat de câteva etape locul al șaselea în clasament, pe care va încheia, de altfel, acest campionat. De menționat că echipa din Baia Mare va juca finala Cupei Europene EHF cu Naerbo IL, echipa norvegiană care a trecut în optimi de CSM Focșani 2007.