AcasăComuna meaPAUNESTIO bătrână din Păunești a plecat la cimitir și nu a mai...

O bătrână din Păunești a plecat la cimitir și nu a mai revenit acasă. Ea a fost găsită a doua zi, la o gospodărie din sat

La data de 16 decembrie a.c. polițiștii din cadrul Postului de Poliție Păunești au fost sesizați de către un bărbat din comuna Păunești cu privire la faptul că mama acestuia, în vârstă de 77 de ani, a plecat de la domiciliu cu o zi în urmă, în jurul orei 10.00 și nu a mai revenit. Din verificările efectuate a rezultat că înainte de a pleca, femeia i-ar fi spus nepotului ei că merge la cimitirul din sat, pentru a tămâia și a căra apă la câteva morminte.

În urma cercetărilor desfășurate de polițiști, împreună cu voluntari din cadrul Primăriei Comunei Păunești, vârstnica a fost găsită în viață, motivul neîntoarcerii acasă fiind faptul că s-a rătăcit printr-o vie din sat. Femeia a fost predată familiei, iar în perioada în care a lipsit nu a fost victima vreunei infracțiuni. (IPJ Vrancea)

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Krystea Norocel Krysty pe Ape tulburi în Primăria Focșani
Serban Laurentiu Margelus pe Whiskey cu preţ redus vândut de fisc
Camelia Hristea pe Oprea, demisia!
Abonare Vrancea24.ro OK Mai Tarziu