vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007 ratează calificarea în șaisprezecimile Cupei...

ULTIMA ORĂ CSM Focșani 2007 ratează calificarea în șaisprezecimile Cupei României la fotbal

Eșec surprinzător al echipei CSM Focșani 2007 în etapa națională a patra a Cupei României. Focșănenii au jucat pe teren propriu, în compania colegilor din Seria I a Ligii a treia, gălățenii de la CS Sporting Liești. În cele 90 de minute regulamentare, ambele echipe și-au creat puține ocazii, cu un plus în contul gazdelor, însă tabela de marcaj a rămas neschimbată: 0-0. Însă, în prelungiri, focșănenii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au căzut fizic, iar după primirea unui gol, în minutul 97, au picat și psihic. Apoi, în repriza a doua a prelungirilor, oaspeții au mai înscris două goluri, în minutele 115 și 118, partida încheindu-se cu un neverosimil 0-3.            Acum CSM Focșani 2007 se va concentra doar pe campionat. Peste 3 zile, vineri, 14 septembrie, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, cu CSM Roman, în etapa a patra a campionatului Ligii a treia.