marți, aprilie 30, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Victorie la scor pentru CSM Focșani în Cupa României...

ULTIMA ORĂ Victorie la scor pentru CSM Focșani în Cupa României la fotbal

Pe stadionul Milcovul s-a desfășurat, în această după-amiază, meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și AFC Metalul Buzău, contând pentru etapa a treia națională a Cupei României. Începutul partidei a fost unul dificil pentru jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma. Oaspeții au deschis rapid scorul, chiar în primul minut. Încet, încet, focșănenii și-au revenit și au marcat de două ori până la pauză, prin Salaoru și Predoiu. Chiar dacă jocul a fost destul de echilibrat, jucătorii focșăneni au mai înscris de 3 ori în repriza secundă, prin Pădineanu, Manu și Duca.                                                              De asemenea, și oaspeții au mai marcat un gol până la finalul partidei. Scor final: CSM Focșani 2007 – AFC Metalul Buzău 5-2 (2-1). Astfel, echipa focșăneană s-a calificat în etapa a patra națională a Cupei României. Următorul meci pentru CSM Focșani 2007 va fi vineri, 31 august, în etapa a doua a Ligii a treia, în deplasare, cu CSM Râmnicu Sărat. Meciul este programat la ora 18.00.