Un accident de circulație s-a produs astăzi, pe DN2-E85. Pe raza localității Obrejița, un autoturism a acroșat un motoscuter. La fața locului au ajuns polițiștii rutieri și o ambulanță. Cadrele medicale au acordat primul ajutor unui bărbat de 49 de ani, conducător al motoscuterului. Acesta prezenta un traumatism cranio-cerebral acut și multiple leziuni la nivelul feței. ”După stabilizare, pacientul a fost monitorizat și transportat la Unitatea de Primiri Urgențe Focșani pentru investigații medicale suplimentare. În ultima perioadă ne confruntăm cu un număr semnificativ de accidente în care sunt implicați utilizatorii de motoscutere, trotinete electrice și biciclete. Traumatismele suferite în urma unor astfel de evenimente rutiere sunt din cele mai grave. Circulați cu maximă responsabilitate atunci când vă aflați pe drumurile publice, viața are prioritate!”, au transmis reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Vrancea.
Bărbat pe motoscuter, rănit într-un accident rutier
0
325
Știri din aceeași categorie
- Advertisment -
