Update: IÎ urma acestui accident, a fost transportată și cea de-a patra persoană către o unitate spitalicească in vederea acordării de îngrijiri medicale.
La data de 23 decembrie a.c., în jurul orei 12:30, dispeceratul Inspectoratului de Poliție Județean Vrancea a fost sesizat, prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier la km 195 al autostrăzii A7. Din primele verificări efectuate la fața locului, s-a stabilit că în accident au fost implicate trei autovehicule, cauza producerii acestuia fiind nepăstrarea distanței de siguranță în mers.
În urma accidentului, trei persoane au fost rănite și au fost transportate la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. (IPJ Vrancea)

