AcasăActualitatePrinși băuți la volan pe drumurile publice

Prinși băuți la volan pe drumurile publice

La data de 10 martie a.c., ora 21.00, pe DN2-E85, în comuna Dumbrăveni, a fost depistat un bărbat de 46 ani, din comuna Gugești, în timp ce conducea un autotractor și avea o concentrație de 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză a fost întocmit dosar penal.
 
La data de 11 martie a.c., ora 10.30, pe DJ 205H în comuna Movilița, a fost depistat un bărbat de 36 ani, din comuna Pufești, în timp ce conducea un autoturism, fără a deține permis de conducere. În cauză a fost întocmit dosar penal.
 
La data de 12 martie a.c., ora 02,10 pe str. Mihail Kogălniceanu din municipiul Focșani, a fost depistat un tânăr de 27 ani, din comuna Cosmești, județul Galați, în timp ce conducea un autoturism și avea o concentrație de 0,41 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la o unitate medicală unde i s-au recoltat mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal.
Sursa: Biroul de presă al IPJ Vrancea
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Krystea Norocel Krysty pe Ape tulburi în Primăria Focșani
Serban Laurentiu Margelus pe Whiskey cu preţ redus vândut de fisc
Camelia Hristea pe Oprea, demisia!
Abonare Vrancea24.ro OK Mai Tarziu