marți, aprilie 30, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut un...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut un meci în care a condus în majoritatea timpului

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM București și CSM Focșani 2007, din etapa a XII-a a Ligii Naționale de Handbal Masculin. Încă de la început se anunța un duel echilibrat, între două echipe vecine în partea superioară a clasamentului: CSM București, locul 4, cu 24 de puncte, CSM Focșani 2007, locul 5, cu 22 de puncte. Echilibrată a fost desfășurarea partidei din Sala ”Apollo” din București. Handbaliștii echipei focșănene au reușit să încheie prima repriză cu un avantaj de un gol. Repriza secundă a avut, în cea mai mare parte, o desfășurare similară. Însă, în ultimele 10 minute, jucătorii gazdă au fost mai siguri pe ei și au întors rezultatul în favoarea lor: CSM București – CSM Focșani 2007, scor final, 29-27 (16-17). (foto: arhivă)