marți, aprilie 30, 2024
AcasăSportFOTO Fetele de la CS Unirea Focșani, printre cele mai...

FOTO Fetele de la CS Unirea Focșani, printre cele mai bune sportive la Campionatul Național de Judo U21

Campionatul Național de Judo U21, desfășurat la Poiana Brașov, a adus rezultate foarte bune pentru sportivii vrânceni. De această dată, fetele de la CS Unirea Focșani au fost în prim-plan. Denisa Marin (categoria 70 kg) și Giorgia Hanganu (categoria 48 kg) au obținut medalii de aur, iar Ionela Macovei a luat argintul la categoria 63 kg. Alte două sportive au ocupat locul 5 la categoriile lor: Iulia Moldoveanu (52 kg) și Larisa Constantin (63 kg). În final, echipa coordonată de Adrian Moldoveanu a ocupat locul secund în competiția pe echipe.