vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: Victorie facilă pentru CSM Focșani 2007, înainte de...

ULTIMA ORĂ Fotbal: Victorie facilă pentru CSM Focșani 2007, înainte de Paști

Meci dominat de la un capăt al celălalt de fotbaliștii focșăneni, în această după-amiază, pe stadionul Milcovul. CSM Focșani 2007 a jucat împotriva formației CSM Pașcani, într-un meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii a treia. A fost doar câte un gol pe repriză – Pădineanu, în minutul 38, și Remus Popa, în minutul 71. Însă jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma și-au creat numeroase ocazii de gol, lovind și barele porții adverse de 5 ori. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSM Pașcani: 2-0 (1-0). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 43 de puncte și a trecut pe locul al patrulea în clasamentul Seriei I, la egalitate cu Știința Miroslava, dar cu un golaveraj mai bun.

În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, pe terenul ultimei clasate, Sănătatea Darabani. Partida va avea loc sâmbătă, 4 mai, cu începere de la ora 18.00.