marți, aprilie 23, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Fotbal: victorie categorică pentru CSM Focșani, în Cupa României

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie categorică pentru CSM Focșani, în Cupa României

Multe goluri, în această după-amiază, pe stadionul din satul Salcia Veche, comuna Ciorăști, unde s-a disputat meciul dintre Sportul Ciorăști și CSM Focșani 2007, contând pentru prima etapă națională a Cupei României la fotbal. Diferența de valoare și de pregătire și-a spus cuvântul, focșănenii impunându-se cu un categoric 7-1. La pauză a fost 4-0 pentru echipa din Liga a III-a, golurile fiind marcate de Lupu (min. 18), Duca (min. 20), Manu (min. 24) și Negoescu (min. 36). În repriza a doua au înscris Beșa (min. 50), Manu (min. 53 și 64), pentru oaspeți, golul de onoare al gazdelor fiind marcat de Crăciun, în minutul 62. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 s-a calificat în etapa a doua a Cupei României.