joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie a focșănenilor la Liești

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie a focșănenilor la Liești

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre Sporting Liești și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XXII-a a campionatului Ligii a III-a la fotbal. După o partidă de luptă, pe un teren alunecos, din cauza ploii, jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma s-au impus la limită, cu 1-0, prin golul înscris de Remus Popa, din penalty, în prima repriză. Cu această victorie, CSM Focșani 2007 a acumulat 34 de puncte. Sâmbătă, 13 aprilie, focșănenii vor evolua pe teren propriu, în compania formației Oțelul Galați, ocupanta locului secund în Seria I. Partida va avea loc pe stadionul Milcovul, cu începere de la ora 17:00.