vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, victorie pe final la...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007, victorie pe final la Pașcani

Focșănenii au obținut o nouă victorie în deplasare. În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida contând pentru etapa a X-a a campionatului Ligii a III-a la fotbal, dintre CSM Pașcani și CSM Focșani 2007. Meciul a fost destul de echilibrat, până spre final. Jucătorii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma au reușit să marcheze, însă, două goluri, în minutele 80 și 90+2. Ambele goluri au purtat semnătura atacantului Cosmin Pasăre. Scor final: CSM Pașcani – CSM Focșani 2007: 0-2. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 18 puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Seriei I.  Etapa viitoare, a XI-a, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, în compania formației Sănătatea Darabani. Meciul se va disputa sâmbătă, 3 noiembrie, pe stadionul Milcovul, de la ora 14.00.