vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a obținut un punct în...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a obținut un punct în deplasarea de la Tg. Secuiesc

Rezultat bun obținut de CSM Focșani 2007, în această după-amiază, în deplasarea de la Târgu Secuiesc. Meciul a început foarte bine pentru elevii pregătiți de Vasile Burgă și Adrian Toma, ei reușind să deschidă scorul în minutul 7, prin Lăudatu. Gazdele au egalat, apoi, în minutul 21. Focșănenii și-au mai creat ocazii de a înscrie, pe tot parcursul meciului, însă partida s-a încheiat la egalitate: KSE Tg. Secuiesc – CSM Focșani 2007: 1-1. În urma acestui rezultat, focșănenii au acumulat 28 de puncte și se mențin în prima jumătate a clasamentului Seriei I a Ligii a treia.

Etapa viitoare, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, în compania echipei Metalul Buzău. Partida va fi sâmbătă, 6 aprilie, cu începere de la ora 17.00.