joi, aprilie 18, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a încheiat turul cu un...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a încheiat turul cu un egal

Deși toată lumea aștepta o victorie în ultima etapă a turului, CSM Focșani 2007 nu a reușit decât o remiză, pe teren propriu, în meciul disputat cu FC Botoșani II. Mai mult, focșănenii au smuls, practic, un punct în minutele de prelungire. Oaspeții au deschis scorul în minutul 70, printr-un autogol al lui Dediu. Jucătorii lui Vasile Burgă și Adrian Toma au reușit egalarea în minutul 90+2, prin atacantul Pasăre. Astfel, meciul CSM Focșani 2007-FC Botoșani II s-a încheiat cu scorul de 1-1 (0-0). În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 20 de puncte și încheie turul Ligii a treia în prima jumătate a clasamentului Seriei I.

Campionatul Ligii a III-a este programat a se relua pe data de 2 martie 2019. În prima etapă a returului, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, în compania formației Șomuz Fălticeni.