miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat meciul cu...

ULTIMA ORĂ Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat meciul cu Oțelul Galați

Meci greu, astăzi, pe stadionul Milcovul din Focșani. Condițiile meteorologice și terenul umed au pus probleme jucătorilor ambelor echipe, CSM Focșani 2007 și Oțelul Galați. A fost, totuși, o partidă echilibrată, cu ocazii de gol de ambele părți. Oaspeții, aflați pe locul secund în clasamentul Seriei I din Liga a treia, au deschis scorul în prima repriză, în minutul 38. După pauză, fotbaliștii pregătiți de Vasile Burgă și Adrian Toma au reușit să întoarcă rezultatul și au înscris de două ori, prin atacantul Cosmin Pasăre, în minutele 61 și 64. Astfel, CSM Focșani 2007 – Oțelul Galați s-a încheiat cu scorul de 2-1 (0-1). În urma acestei victorii, echipa focșăneană a acumulat 37 de puncte. La meci a asistat, din nou, fostul fotbalist al Stelei, Rică Neaga. Sâmbăta viitoare, focșănenii vor evolua în deplasare, cu echipa ieșeană Știința Miroslava, ocupanta locului al patrulea.