sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportO nouă înfrângere rușinoasă pentru echipa de futsal a Focșaniului

O nouă înfrângere rușinoasă pentru echipa de futsal a Focșaniului

După eșecul categoric de la Deva, echipa de futsal Galactic Focșani, care evoluează în prima ligă valorică a țării, a fost zdrobită pe propriul teren de Dunărea Călărași, cu scorul de 8-0.

Gazdele nu au contat aproape deloc în joc, iar la pauză scorul a fost de 3-0 pentru echipa vizitatoare, care a mai înscris de cinci ori și în repriza secundă.

După trei etape, Galactic Focșani, care a jucat doar două partide, se află pe ultimul loc, fără nici un punct, cu 18 goluri primite și doar unul marcat.

Etapa viitoare, Galactic Focșani va juca la Sf. Gheorghe, cu formația Spicom.