sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăOdobestiMotocros: medalii obținute de sportivii de la ACS Odobești

Motocros: medalii obținute de sportivii de la ACS Odobești

Competițiile naționale de motocros au confirmat munca și pasiunea practicanților acestui sport din Vrancea. Trei reprezentanți ai ACS Odobești – Secția Moto (singurul club din Vrancea cu o secție de motociclism) au obținut medalii la concursurile la care au participat în ultimele zile. Florin Bîrlădeanu a ocupat locul al doilea în Cupa MOTO RC, Daria Gănescu a ocupat tot locul secund la Campionatul Național Individual de Viteză Junioare I, clasa 50 cc (cu o motocicletă Conti), iar Iulian Ciprian Trifan s-a clasat pe locul al treilea în Campionatul Național de Viteză 1000 F începători, cu o motocicletă Yamaha.