vineri, martie 29, 2024
AcasăSportÎnfrângere la Turda pentru handbaliștii focșăneni

Înfrângere la Turda pentru handbaliștii focșăneni

După victoria răsunătoare de duminica trecută, în Liga Națională, în fața liderului, handbaliștii focșăneni nu au mai avut o prestație atât de bună și în meciul de astăzi, de la Turda, cu echipa din localitate. Gazdele s-au impus cu scorul final de 37-27, după ce au condus și la pauză cu 16-12. Focșănenii, cu doar trei victorii și un egal la activ în cele 22 de partide jucate se mențin pe penultima poziție a clasamentului, cu 10 puncte. Etapa viitoare, pe 6 martie, CSM Focșani 2007 va juca tot în deplasare, la Vaslui.