joi, martie 28, 2024
AcasăSportEchipa fanion de handbal a Focșaniului, victorie la Satu Mare

Echipa fanion de handbal a Focșaniului, victorie la Satu Mare

Echipa de handbal de prima ligă CSM Focșani 2007 a repurtat în această după-amiază prima victorie din acest campionat, învingând cu scorul de 30-26, la Satu Mare, CSM din localitate. Handbaliștii pregătiți de Viorel ecrestereFFSCiubotaru au controlat partida, scorul la pauză fiind de 16-11 pentru focșăneni. Meciul s-a mai echilibrat în repriza a
doua, dar focșănenii au revenit în final și s-au impus lejer. După două etape disputate, focșănenii au patru puncte, sFBF banner-300x250respectiv un egal în prima etapă cu Steaua București și victoria de astăzi, de la Satu Mare.